Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

Najnovšie články

Rss
Vytvorené: 2018-06-05

Shi Kun Mu Classic Tea Culture je značka, pod ktorou produkuje čaj a šíri čajovú kultúru pán menom Shi Kun Mu. Kladie dôraz na tradičné postupy spracovania, čistý - ekologicky pestovaný čaj a udržateľné pestovanie čajovníkov s ohľadom na prírodu a ľudí, ktorý čajovníky obhospodarujú. Jeho čaje - najmä tmavé čaje typu Pu'er sú výnimočným príkladom kvality a vyvážeností čajovej energie (čín. Cha Qi). 

Vytvorené: 2018-03-08

Obchod s čajom a čajovým príslušenstvom - Prezentácia čajovej kultúry a zvyklostí - Pravý čaj / keramika / byliny

Denne otvorený obchod s čajom, exotickými bylinami, kávou, čajovým príslušenstvom a keramikou. V našej čajovni sa dá každý nami predávaný produkt ochutnať a vyskúšať. Čaje a čajoviny podávame z filtrovanej vody, klasickým aj tradčným čínskym spôsobom. Na váhu predávame čaje a byliny balené po 50 gramoch v kvalitných, nepriedušných a znovu uzatrvárateľných obaloch. Takisto ponúkame predaj 7 gramových vzoriek. Predávame a pripravujeme aj fair - trade kávu z organického hospodárstva od nazávislých producentov v Mexiku, Kostarike a Hondurase. Interiér našej malej čajovne je tichý, komorný a nefajčiarsky. Takisto sa dá posedieť aj vonku, v chládku a na čerstvom vzduchu obklopený zeleňou.

Vytvorené: 2018-03-04

Základné pravidlo prípravy čaju je, že žiadne pravidlá neexistujú a každý si pripravuje čaj podľa svojej chuti a vkusu. V každom prípade je však možné usmerniť a odporučiť určité postupy, ako si ten-ktorý čaj najlepšie, respektíve najefektívnejšie pripravíme a vychutnáme.

Vytvorené: 2015-04-07

Tea was introduced to our world approximately 5000- years ago by the Divine Farmer- (ch. Shen Nong). He taught people to cultivate the soil and use the plants as medicine. He is recognized as one of the three legendary Chinese emperors and the founder of the traditional Chinese medicine. He was often depicted as a horny, bearded old man, clothed in feathers and leaves, and would taste various plants and thus try their effects himself. Legend has it that he tasted up to 72 poisonous plants at once. Poisoned he lied down under a close tree.  As he was resting, a couple of the leaves with a very pleasant aroma fell down in front of him. So the Divine Farmer ate them and to his surprise, the disease went away. In this way the tea was discovered and so was it´s magical, therapeutic power.

Vytvorené: 2015-02-17

Herbatę dla współczesnego świata odkrył prawie 5000 lat temu Boski Rolnik (chin. Shen Nong). Nauczył on także ludzi uprawiać pole i stosować rośliny w celach leczniczych. Był jednym  z legendarnych trzech  cesarzy i jest uważany za założyciela tradycyjnej medycyny chińskiej. Często wyobrażany jako rogaty, zarośnięty starzec ubrany w  pióra i liście,  degustujący różne  zióła, których  efekty wypróbowywał na sobie. Mówi się, że raz  spożył 72 jadowite rośliny naraz.  Podtruty, położył się pod najbliższe drzewo aby odpocząć. Zawiał wiatr i z drzewa spadło kilka liści o przyjemnym zapachu, które starzec przełknął.  Nagle otrucie ustąpiło i w tym momencie Boski Rolnik odkryl  herbatę i jej cudowną, leczniczą moc.

Vytvorené: 2013-09-17

Čaj typu Pu'er - čín. Pu'er Cha