Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

2017 Taimu Shan Gong Mei (太姥山貢眉)
    2017 Taimu Shan Gong Mei (太姥山貢眉) 2017 Taimu Shan Gong Mei (太姥山貢眉) 2017 Taimu Shan Gong Mei (太姥山貢眉) 2017 Taimu Shan Gong Mei (太姥山貢眉)

2017 Taimu Shan Gong Mei (太姥山貢眉)

7,50€
Množstvo:
-
+
* HMOTNOSŤ:
Odporúčame dokúpiť (8)

Voľne preložené ako Obočie pocty (čín. Gong Mei), pochádza z oblasti pohoria Taimu, kde má výroba tohoto čaju dlhú tradíciu. Lístky z kultivaru Fuding Da Bai Cha, sa po zbere nechajú zavädnúť a následne sa dva až tri dni sušia na priamom slnku. Materiál vyberaný na tento čaj sa nachádza kvalitatívne niekde medzi čajom Bai Mu Dan a čajom Shou Mei. Menej púčikov a vyššia oxidácia starších lístkov mu dodávajú osobitý charakter tak v chuti ako aj v účinkoch.

Produkcia: začiatok apríla 2017

Oblasť: okres Fuding ~ prefektúra Ningde ~ provincia Fujian ~ Čína

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: