Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

2018 Wu Yi Wai Shan Jin Jun Mei (武夷外山金駿眉)
    2018 Wu Yi Wai Shan Jin Jun Mei (武夷外山金駿眉) 2018 Wu Yi Wai Shan Jin Jun Mei (武夷外山金駿眉) 2018 Wu Yi Wai Shan Jin Jun Mei (武夷外山金駿眉)

2018 Wu Yi Wai Shan Jin Jun Mei (武夷外山金駿眉)

14,90€
Množstvo:
-
+
* HMOTNOSŤ:
Odporúčame dokúpiť (2)

Relatívne nový druh červeného čaju pochádzajúceho z hôr Wu Yi na severe provincie Fujian. V roku 2005 pán Liang Jun De experimentoval s materiálom a procesom používaným pri produkcii čaju Zheng Shan Xiao Zhong (Lapsang Souchong). Pri výrobe sa používajú výhradne púčiky a najmladšie lístky a po dôslednej oxidácii svojim tvorcom pripomínali lístky svojou zlatistou farbou a chlpatým zjavom „Zlaté obočie“ - Jin Mei. Slovo Jun sa v tomto kontexte prekladá ako „Žrebec“ čo zasa naznačuje jeho silu a výrazný chuťouvo-aromatický profil. Jedná sa o čaj, ktorý patrí medzi zaujímavé a luxusnejšie sorty červeného (čierneho) čaju. Lístky boli pozbierané koncom apríla z domáceho kultivaru Wu Yi Cai Cha. Prívlastok Wai Shan znamená, že čaj nepochádza priamo z dediny Tong Mu Guan – jadrovej oblasti výroby tohto čaju, ale z okolitých, novších záhrad a teda jeho cena nieje taká vysoká, no kvalitou vôbec nezaostáva.

Produkcia: začiatok apríla 2018

Oblasť: Wuyishan, Nanping, Fujian, Čína

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: