Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

Vrbovka úzkolistá (lat. Epilobium angustifolium)
    Vrbovka úzkolistá (lat. Epilobium angustifolium) Vrbovka úzkolistá (lat. Epilobium angustifolium) Vrbovka úzkolistá (lat. Epilobium angustifolium)

Vrbovka úzkolistá (lat. Epilobium angustifolium)

6,50€
Množstvo:
-
+
* HMOTNOSŤ:

Správny slovenský názov tejto rastliny je kyprina úzkolistá alebo tiež vŕbka úzkolistá, latiské synonymum je Chamaenerion angustifolium. Pozbierané lístky sa tradične fermentujú a sušia a tak sa docieli zvýšenie obsahu žiadúcich bioaktívnych látok a ich konzervácia. Jej použitie v ľudovom liečiteľstve má bohatú históriu v podstate na celej severnej pologuli. Obsahuje mnoho antioxidantov, vitamín C, provitamín A, triesloviny, steroly, pektín a mnohé iné hodnotné substancie. Jej blahodárny účinok je spôsobený práve synergickým efektom všetkých látok a využíva sa ako doplnok stravy, pri hojení poranení a pod. Prípravovať sa dá klasicky jednoduchým vylúhovaním v uvarenej vode alebo tiež postupným zalievaním (ako čaj) a lúhovaním, kedy kažý nálev poskytne trochu iný chuťový pôžitok. Ponúkaná bylina bola vypestovaná a spracovaná na severe európskej časti Ruska, kde sa jej produkcia teší viac než sto ročnej tradícii.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: