Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

2017 Meng Ding Huang Ya (蒙頂黃芽)
    2017 Meng Ding Huang Ya (蒙頂黃芽) 2017 Meng Ding Huang Ya (蒙頂黃芽) 2017 Meng Ding Huang Ya (蒙頂黃芽) 2017 Meng Ding Huang Ya (蒙頂黃芽) 2017 Meng Ding Huang Ya (蒙頂黃芽)

2017 Meng Ding Huang Ya (蒙頂黃芽)

16,90€
Množstvo:
-
+
* HMOTNOSŤ:
Odporúčame dokúpiť (3)

Tento žltý čaj pochádza z hôr Meng Ding Shan a pamätá ešte dynastiu Tang (618-907), kedy patril medzi takzvané "Cisárske čaje", ktoré boli pre svoju výnimočnosť odvádzané cisárskemu dvoru ako pocta či skôr daň. Ručne zbieraný skoro na jar, pochádza z pôvodného Ming Shan -ského kultivaru. Pozostáva výhradne z najmladších púčikov, ktoré sa špeciálne niekoľko krát balia do vlhkej tkaniny, fementujú a prepekajú.  

Produkcia: koniec marca 2017

Oblasť: okres Mingshan ~ prefektúra Ya´an ~ provincia Sichuan ~ Čína

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: