Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

2018 Huo Shan Huang Ya (霍山黃芽)
    2018 Huo Shan Huang Ya (霍山黃芽) 2018 Huo Shan Huang Ya (霍山黃芽) 2018 Huo Shan Huang Ya (霍山黃芽) 2018 Huo Shan Huang Ya (霍山黃芽) 2018 Huo Shan Huang Ya (霍山黃芽)

2018 Huo Shan Huang Ya (霍山黃芽)

11,50€
Množstvo:
-
+
* HMOTNOSŤ:
Odporúčame dokúpiť (2)

Tento žltý čaj vznikol už počas dynastie Tang (618-907) a v svojej Knihe o čaji ho spomína aj sám Lu Yu. Lístky sa zbierajú z pôvodného kultivaru Jin Ji v jadrovej oblasti pestovania a dorábania tohoto čaju - Da Huang Ping, ktorá leží v nadmorskej výške okolo 800 m.n.m.. Žlté púčiky (čín. Huang Ya) sú po každom z troch pečení ponechané fermentovať, čo dodáva tomuto čaju špecifickú chuť, vôňu a účinky.

Produkcia: začiatok apríla 2018

Oblasť: okres Huoshan ~ prefektúra Lu´an ~ provincia Anhui ~ Čína

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: