Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

2018 Xiao Jinggu Gu Shu Hong Cha (小景谷古樹紅茶)
    2018 Xiao Jinggu Gu Shu Hong Cha (小景谷古樹紅茶) 2018 Xiao Jinggu Gu Shu Hong Cha (小景谷古樹紅茶) 2018 Xiao Jinggu Gu Shu Hong Cha (小景谷古樹紅茶)

2018 Xiao Jinggu Gu Shu Hong Cha (小景谷古樹紅茶)

14,50€
Množstvo:
-
+
* HMOTNOSŤ:

2018 Xiao Jinggu Gu Shu Hong Cha

Na začiatku apríla pozbierané čajové lístky z až 150 ročných čajových stromov (čín Gu Shu) veľkolistej variety z Mengku. Rastú v okolí dediny Xiao Jinggu a slúžia najmä na produkciu tmavých čajov typu Pu‘er. V tomto prípade bol materiál starostlivo, ručne a v malých várkach spracovaný na zaujímavý a jedinečný červený (čierny – plne zoxidovaný) čaj, ktorý sa radikálne líši od klasických Yunnanských červených čajov (čín. Dian Hong Cha).

Produkcia: začiatok apríla 2018

Oblasť: Jinggu, Simao, Xishuangbanna, Yunnan, Čína

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: