Kto lepšie ako sám objaviteľ čaju – Božský Oráč (čín. Shen Nong), by mohol reprezentovať takú mnohorozmernosť akú vlastní práve čaj. V celých jeho skoro 5000 ročných dejinách prenikol azda každým aspektom ľudskej kultúry a zaujal miesto najrozšírenejšieho nápoja na svete, hneď po samotnej vode samozrejme. V priestore tohoto internetového obchodu, by sme chceli okrem samotného čaju a čajového príslušenstva ponúkať aj iné rozmery v rámci ktorých, sa dá čajová kultúra vnímať a konať...


POKRAČOVANIE

2014 Sun Yi Shun Gong Jian Liu‘An (孫義順貢尖六安)
    2014 Sun Yi Shun Gong Jian Liu‘An (孫義順貢尖六安) 2014 Sun Yi Shun Gong Jian Liu‘An (孫義順貢尖六安) 2014 Sun Yi Shun Gong Jian Liu‘An (孫義順貢尖六安) 2014 Sun Yi Shun Gong Jian Liu‘An (孫義順貢尖六安)

2014 Sun Yi Shun Gong Jian Liu‘An (孫義順貢尖六安)

11,50€
Množstvo:
-
+
* HMOTNOSŤ:
Odporúčame dokúpiť (1)

2014 Sun Yi Shun Gong Jian Liu‘An Hei Cha Tmavý čaj typu Liu-An – tiež známy v kantónštine ako Luk On resp. Luk An. Tradične sa tento čaj dorába v okolí dedín Rongkou a Luxi v okrese Qimen. Vyberaný jarný zber prvej triedy (čín. Gong Jian – obsahuje menšie lístky s vysokým podielom púčikov) malolistej odrody čajovníka pozbieraný počas obdobia "Obilného dažďa" (čín. Gu Yu), ktoré trvá približne od 5. do 20. apríla. Po pečení na miernom ohni a naparovaní bol ľahko natlačený do 250 gramových bambusových košíkov vystlaných bambusovým šúpolím, kde pomaly vyzrieva už viac ako 3 roky. Často sa kúsky tejto bambusovej „kôry“ lúhujú spolu s čajovými lístkami aby vyzdvihli chuť pripraveného čaju. Vyrobený čajovou továrňou Sun Yi Shun, ktorá prebrala svoj názov od pôvodnej, už zaniknutej slávnej značky. V tradičnej čínskej medicíne naberá zretím tento čaj povahu Yin a s ňou aj jej chladivé účinky. Jeho hlavná úloha spočíva v posilňujúcom efekte na ostatné prijímané liečivá ako aj na celý imunitný systém.

Produkcia: stred apríla 2014

Oblasť: okres Qimen, prefektúra Huangshan, provincia Anhui, Čína

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: